• ახალციხის მუნიციპალიტეტში გაჩენილი ხანძარი ლოკალიზებულია
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოში „112“-დან შევიდა შეტყობინება, რომ ახალციხის მუნიციპალიტეტში, სოფელ სვირის მიმდებარე ტერიტორიაზე, მთის ფერდობზე, წიწვოვანი ტყის მასივში ხანძარი გაჩნდა. შეტყობინების მიღებისთანავე, შემთხვევის ადგილზე ათეულობით მეხანძრე-მაშველი, შესაბამის ხანძარსაწინააღმდეგო ტექნიკასთან ერთად, ოპერატიულად მივიდა.
ხანძრის სალიკვიდაციო სამუშაოებს ადგილზე შინაგან საქმეთა მინისტრი, გიორგი მღებრიშვილი და შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს დირექტორი, ნიკოლოზ სირაძე ხელმძღვანელობდნენ.
ცეცხლის ქრობის პროცესს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს 100–ზე მეტი თანამშრომელი ახორციელებდა. რთული რელიეფის გამო, ხანძრის სალიკვიდაციო სამუშაოებში შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენი და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის 170 თანამშრომელი ჩაერთო.
შსს-ს მეხანძრე-მაშველებმა და სასაზღვრო პოლიციის მფრინავებმა ხანძრის დროულად ლოკალიზებისთვის ყველა საჭირო ღონისძიება განახორციელეს. ამჟამად, ხანძარი ლოკალიზებულია და მისი გავრცელების საფრთხე აღარ არსებობს. ცალკეული კერების სალიკვიდაციო სამუშაოები უწყვეტ რეჟიმში მიმდინარეობს.

• Fire in Akhaltsikhe municipality is localized
Emergency Situations management Agency of the Ministry of Internal Affairs received notification from Emergency Response Center according to which fire broke out on the slope of the mountain, located near to Sviri village, Akhaltsikhe. Several minutes later after receiving the report, dozens of firefighters had operatively already arrived at the scene with firefighting technic.
Fire-extinguishing activities are led by the Minister of Internal Affairs –Giorgi Mgebrishvili and head of Emergency Situaations Manageent Agency- Nikoloz Siradze.
More than 100 of firefighters of the Emergency Situations management Agency were involved in the fire-extinguishing activities. Due to the difficult relief, Border Police helicopter and 170 employees of Special Tasks Department were involved in fire liquidation activities.
Fire-rescuers and Border Police helicopter carried out all necessary measures to localize the fire. At this moment the fire is localized and there is no risk of spreading fire. Liquidation activities are currently underway to extinguish particular fire pockets.