შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის, დავით კიკნაძის ბრიფინგი:
საზოგადოებას მსურს, მივაწოდო ინფორმაცია შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ ჩატარებული კიდევ ერთი მასშტაბური საპოლიციო ღონისძიებების შესახებ – გუშინ, გვიან ღამით თბილისსა და სამეგრელო-ზემო სვანეთში ჩატარებული საპოლიციო ღონისძიებების შედეგად, სამართალდამცველების მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით, 1,2 კილოგრამამდე ნარკოტიკული საშუალება “მეთადონია” ამოღებული.
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციისა და სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, გენერალურ პროკურატურასთან ერთად, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გასაღების მიზნით, ჯგუფურად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით - სამი პირი დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას 67 შეკვრად დაფასოებული - 1,2 კილოგრამამდე ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონი“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ, ასევე ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო ნივთები.
გამოძიებით დგინდება, რომ ბრალდებულები სოციალურ ქსელში არსებული ნარკორეალიზატორთა ორგანიზებული ჯგუფის წევრები იყვნენ. ისინი შემდგომში გასაღების მიზნით, ნარკოტიკულ საშუალებას სხვადასხვა ადგილზე ათავსებდნენ, ფოტოებს უღებდნენ, შემდეგ კი შესაბამისი აღნიშვნებითა და კოორდინატებით, ნარკოტიკული საშუალების შეძენით დაინტერესებულ პირებს უგზავნიდნენ.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს.
ნარკოდანაშაულში ჩართული სხვა პირების დადგენისა და მათი სისხლის სამართლის პასუხისგებაში მიცემის მიზნით, აქტიურად ვაგრძელებთ შესაბამის კომპლექსურ საგამოძიებო მოქმედებებს.
ჩვენ, შინაგან საქმეთა სამინისტრო, სრული შემადგენლობით გავაგრძელებთ ქვეყანაში ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვისა და გავრცელების წინააღმდეგ უკომპრომისო ბრძოლას და ნარკოდანაშაულში ბრალდებული პირების მიმართ, კანონით განსაზღვრული მკაცრი ზომების გატარებას.

Briefing of Davit Kiknadze - the Director of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs
I would like to inform the public on another large-scale police operation conducted by the Ministry of Internal Affairs – as a result of police operations conducted late last night in Tbilisi and Samegrelo-Zemo Svaneti region, law enforcement officers seized an especially large amount of “Methadone” drug, the quantity of which amounted to 1.2 kilograms.
As a result of operational measures and investigative actions conducted by the employees of the Central Criminal Police and Samegrelo-Zemo Svaneti Police Departments, along with the Prosecutor General’s Office, three individuals were arrested on charges of illegal purchase and storage of narcotic drugs in a especially large amount for the purpose of sale, the crime committed in a group.
During the personal search of the detainee and search activities held in residential homes, law enforcement officers seized 67 packages of the drug “Methadone” weighing up to 1.2 kilograms as evidence.
As a result of the investigative actions, the police also seized items necessary for packing drugs.
The investigation establishes that the defendants were members of an organized group of drug dealers operating in social networks. They placed the drug in various places for the purpose of further realization, took photos, and sent it to persons interested in purchasing the drug afterwards with the appropriate markings and coordinates.
The investigation is underway under Article 260, Part III of the Criminal Code of Georgia.
In order to identify other individuals involved in drug crimes and bring them to criminal justice, we will actively pursue the relevant complex investigative actions.
We, the Ministry of Internal Affairs as a whole, will continue an uncompromising fight against the illegal circulation and distribution of drugs in the country with all our capacities and take strict measures defined by law against individuals accused of drug-related crimes.