შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების მიერ ჩატარებული კიდევ ერთი საპოლიციო ღონისძიების შედეგად, გვიან ღამით, აჭარის რეგიონში, ქალაქ ბათუმში, ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები – 3 კილოგრამამდე „კოკაინი”, 13 000-მდე „ექსტაზის” აბი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი“.
აღნიშნული ნარკოტიკული საშუალებების რეალიზაცია, სავარაუდოდ ბათუმში არსებულ სხვადასხვა ღამის კლუბში იგეგმებოდა, რაც გამოუსწორებელ ზიანს მოუტანდა ადამიანების და განსაკუთრებით კი ახალგაზრდების ჯანმრთელობასა და სიცოცხლეს.
აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვისა და ნარკოდანაშაულში დახმარების ფაქტებზე ბელარუსის ორი მოქალაქე, 2000 წელს დაბადებული რ.ს. და 2004 წელს დაბადებული მ.ვ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ნარკოტიკული საშუალებები ბათუმში, ერთ-ერთი ბრალდებულის მიერ დაქირავებული საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად ამოიღეს. გარდა ამისა, პირადი ჩხრეკის შედეგად, ასევე ამოღებულია 7 ცალ ბურთულაში მოთავსებული „კოკაინი“, „ექსტაზი“ და ნარკოტიკული საშუალებების დაფასოებისთვის საჭირო სხვა ნივთები. ამასთან, ერთ-ერთი ბრალდებულის მობილურ ტელეფონში აღმოჩენილია ნარკოტიკული საშუალებების რეალიზაციასთვის შერჩეული კონკრეტული ლოკაციების ფოტოსურათებიც.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აქტიურად აგრძელებს შესაბამის კომპლექსურ საგამოძიებო მოქმედებებს, აღნიშნული ნარკოდანაშაულის ფაქტთან შესაძლო კავშირში მყოფი სხვა პირების დადგენისა და სისხლის სამართლის პასუხისგებაში მიცემის მიზნით.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 18-260-ე ტერცია მუხლით მიმდინარეობს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, მთელი ქვეყნის მასშტაბით განაგრძობს ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვისა და გავრცელების წინააღმდეგ უკომპრომისო ბრძოლას და ნარკოდანაშაულში ბრალდებული პირების მიმართ, კანონით განსაზღვრული უმკაცრესი ზომების გატარებას.
ჩვენი უწყება, ნარკოდანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის შედეგების შესახებ საზოგადოებას ინფორმაციას პერიოდულად კვლავ მიაწვდის.

Briefing by Deputy Minister of Internal Affairs, Aleksandre Darakhvelidze
As a result of another police operation conducted by the employees of the Ministry of Internal Affairs, late at night, in the city of Batumi in Adjara region, an especially large amount of narcotics was seized - up to 3 kilograms of "cocaine", up to 13,000 "ecstasy" pills and an especially large amount of the narcotic drug "heroin".
The sale of the aforementioned narcotics was allegedly planned in various nightclubs in Batumi, which would have caused irreparable damage to the health and lives of people, especially young ones.
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Batumi Police Division of Adjara Police Department arrested two citizens of Belarus, R.S., born in 2000, and M.V., born in 2004, on charges of illegal purchase and storage of narcotic drugs in especially large quantities and assistance in drug-related crime.
Law enforcement officers seized narcotic drugs in Batumi as a result of a search of residential apartment rented by one of the defendants. In addition, as a result of a personal search, “cocaine” placed in 7 ball-framed object, “ecstasy” and other items necessary for packing narcotic drugs were also seized. In addition, photos of specific locations selected for the sale of narcotic drugs were found in the mobile phone of one of the defendants.
The Ministry of Internal Affairs is actively continues the implementation of the relevant, complex investigative actions in order to identify other persons who may be connected with the aforementioned drug crime and bring them to criminal justice.
The investigation is in progress under Articles 260 and 18-260 (3) of the Criminal Code of Georgia.
The Ministry of Internal Affairs continues its uncompromising fight against the illegal circulation and distribution of drugs throughout the country and tough measures defined by law against persons accused of drug-related crimes.
Our agency will gradually provide the public with information on the results of the fight against drug –related crimes.