ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვისა და გავრცელების წინააღმდეგ უკომპრომისო ბრძოლას შინაგან საქმეთა სამინისტრო, მთელი ქვეყნის მასშტაბით განაგრძობს.
გუშინ სამართალდამცველებმა თბილისსა და რეგიონებში კიდევ ერთი წარმატებული საპოლიციო ღონისძიება ჩაატარეს. ბოლო 24 საათის განმავლობაში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებულია 34 პირი, რომელთა დიდი ნაწილი მსხვილი ნარკორეალიზატორია, ნაწილს კი განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკების უკანონო შეძენა-შენახვა ედება ბრალად. დაკავებულებს შორის არიან როგორც საქართველოს, ასევე, უცხო ქვეყნის მოქალაქეები.
სამართალდამცველებმა ნარკოტიკების უკანონო გასაღების ბრალდებით დაკავებული პირებისგან, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, რამდენჯერმე განახორციელეს ნარკოტიკების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალება, მათ შორის: „ფენტანილი“, „ჰეროინი“, „მეტადონი“, „სუბოქსინი“, „მარიხუანა“ და სხვა.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნივთმტკიცებად, ასევე ამოღებულია დაკავებულების მიერ უკანონოდ გაყიდული ნარკოტიკული საშუალებები, სავარაუდოდ, ნარკოტიკის უკანონო რეალიზაციის შედეგად მიღებული თანხა და არარეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა.
გამოძიებით დგინდება, რომ ნარკოდანაშაულისთვის დაკავებული პირები ნარკოტიკების გავრცელებისთვის სხვადასხვა მეთოდს იყენებდნენ, მათ შორის ნარკოტიკული საშუალებების რეალიზაციას ე.წ. ხელიდან ხელში და დადების გასაღების მეთოდით ახდენდნენ.
აქვე კიდევ ერთხელ ხაზგასმით აღვნიშნავ, რომ ნარკოდანაშაულთან უკომპრომისო ბრძოლა შინაგან საქმეთა სამინისტროს უმთავრეს პრიორიტეტად რჩება. შესაბამისად, პოლიცია კვლავაც ინტენსიურად განაგრძობს ნარკოდანაშაულის წინააღმდეგ კანონმდებლობით განსაზღვრული მკაცრი ღონისძიებების გატარებას.
ჩვენი უწყება, ნარკოდანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის შედეგების შესახებ საზოგადოებას ინფორმაციას პერიოდულად კვლავ მიაწვდის.

Briefing of the Deputy Minister of Internal Affairs, Aleksandre Darakhvelidze
The Ministry of Internal Affairs continues its uncompromising fight against the illegal circulation and distribution of drugs throughout the country.
Yesterday, law enforcement officers conducted another successful police operation in Tbilisi and the regions of the country. Over the past 24 hours, 34 individuals have been arrested on drug-related charges, including drug dealers, while some are accused of illegal purchase and storage of drugs in particularly large quantities. Among the detainees are both Georgian and foreign citizens.
Based on the Court decision, Law enforcement officers have repeatedly carried out undercover purchases of drugs from individuals arrested on charges of illegal drug sales and secretly recorded the mentioned process.
During the personal search and search activities held in detainee’s residential places, a particularly large amount of various types of narcotics was seized as evidence, including: "fentanyl", "heroin", "methadone", "subuxin", "marijuana" and others.
As a result of investigative actions, drugs illegally sold by detainees and cash allegedly received as a result of drug deals, as well as unregistered firearms and ammunition were also seized as evidence.
The investigation established that the individuals arrested for drug-related crimes used various methods for distribution, including the sale of narcotics from hand to hand and by “placing” method.
I would like to emphasize once again that the uncompromising fight against drug-related crime remains the top priority of the Ministry of Internal Affairs. Therefore, the police continue to intensively implement strict measures against this category of crime as defined by law.
Our agency will periodically provide the public with information on the results of the fight against drug crime.