• გეკა გელაძე შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიას ეწვია, საბაზისო მომზადების პრო...
გეკა გელაძე შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიას ეწვია, საბაზისო მომზადების პროგრამის კურსდამთავრებულებს შეხვდა და ინფრასტრუქტურა დაათვალიერა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი, გეკა გელაძე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიას ეწვია, პოლიციელთა საბაზისო მომზადების პროგრამის კურსდამთავრებულებს შეხვდა და სასწავლო დაწესებულების ინფრასტრუქტურა დაათვალიერა.
გეკა გელაძემ კურსდამთავრებულებს პროფესიული მომზადების პროგრამის დასრულება მიულოცა, სერთიფიცირებულ ოფიცრებს პოლიციელის პროფესიის არჩევისთვის მადლობა გადაუხადა და შინაგან საქმეთა სამინისტროს რიგებში წარმატებული საქმიანობა უსურვა.
შინაგან საქმეთა მინისტრსა და მის მოადგილეს - შალვა თადუმაძეს, უმასპინძლა აკადემიის რექტორმა - ლელა ჩიქოვანმა, რომელმაც მათ დეტალურად გააცნო სასწავლო დაწესებულების საქმიანობის ძირითადი მიმართულებები, სამართალდამცავთა პროფესიული მომზადების პროგრამები, თანამედროვე სასწავლო მიდგომები, რაც ეფექტიანი სისტემური სწავლების უზრუნველყოფაში მნიშვნელოვან როლს ასრულებს. აკადემიის რექტორმა განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა სწავლების პროცესში მეცნიერულ-ტექნიკური და მაღალტექნოლოგიური რესურსების ინტეგრაციაზე და იმ სტანდარტებზე, რომლებიც სამართალდაცვით სფეროში არსებულ გამოწვევებზე მორგებული კადრების ჩამოყალიბებას ემსახურება.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში, გეკა გელაძემ, თეორიული და პრაქტიკული სწავლებისთვის განკუთვნილი აუდიტორიები, კრიმინალისტიკური ლაბორატორია, საგამოცდო სივრცეები დაათვალიერა, ასევე, მოინახულა დახურული, ნახევრად ღია და ვირტუალური ტირი, სადაც მსმენელები ოპერატიული რეაგირების უნარების გაძლიერებისათვის განკუთვნილ პრაქტიკულ მომზადებას გადიან.
ასევე, გეკა გელაძემ, შსს-ს აკადემიის არქივის მიერ დაცული მნიშვნელოვანი დოკუმენტების საგამოფენო სივრცე დაათვალიერა, სიმულაციურ სწავლებასა და კურსანტთა ფიზიკური მომზადების კურსს დაესწრო.

• Geka Geladze visited the Academy of the Ministry of Internal Affairs, met with g...
Geka Geladze visited the Academy of the Ministry of Internal Affairs, met with graduates of the basic training course and inspected the infrastructure
Georgian Minister of Internal Affairs, Geka Geladze, visited the Academy of the Ministry of Internal Affairs, met with graduates of the basic police training course and inspected the infrastructure of the educational institution.
Geka Geladze congratulated the graduates on the completion of the professional training course, thanked the certified officers for choosing the profession of a police officer and wished them successful career in the ranks of the Ministry of Internal Affairs.
The Minister of Internal Affairs and his deputy - Shalva Tadumadze, were hosted by the Rector of the Academy - Lela Chikovani, who familiarized them with Academy’s main directions, professional training courses for law enforcement officers, as well as latest educational approaches, playing an important role in ensuring effective regular training. The Rector of the Academy focused on the integration of scientific, technical and high-tech resources in the teaching process and standards serving to adapt personnel to challenges in the law enforcement field.
At the Academy of the Ministry of Internal Affairs, Geka Geladze visited the auditoriums intended for theoretical and practical training, forensic lab, and the examination spaces, as well as the closed, semi-open and virtual shooting ranges, where trainees undergo practical exercises to strengthen their operational response skills.
Geka Geladze also inspected the exhibition space of important documents preserved by the MIA Academy archive, attended simulation training as well as physical training course for cadets.