• გეკა გელაძემ 2008 წლის აგვისტოს საომარი მოქმედებების დროს სამსახურებრივი მოვალეო...
გეკა გელაძემ 2008 წლის აგვისტოს საომარი მოქმედებების დროს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას დაღუპული პოლიციელების მემორიალი გვირგვინით შეამკო
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გეკა გელაძემ, მოადგილეებთან და 2008 წლის აგვისტოს რუსეთ-საქართველოს ომის დროს, სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას დაღუპული პოლიციელების ოჯახის წევრებთან ერთად, სამინისტროს ეზოში არსებული მემორიალი გვირგვინით შეამკო.
საქართველოს ერთიანობისთვის დაღუპული პოლიციელების ხსოვნას პატივი მიაგეს და მემორიალი ყვავილებით შეამკეს შინაგან საქმეთა სამინისტროს დეპარტამენტების ხელმძღვანელებმაც.
გეკა გელაძემ, დაღუპულ პოლიციელთა ოჯახის წევრებთან შეხვედრა გამართა და აღნიშნა, რომ სამინისტრო მუდმივად იქნება გმირი პოლიციელების ოჯახის წევრების გვერდით. მისი თქმით, საქართველოს ერთიანობისთვის ბრძოლაში დაღუპული პოლიციელების მიერ გაწეული ღვაწლი ქვეყნის წინაშე ფასდაუდებელია.
გეკა გელაძე, ასევე, იმყოფებოდა განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის ბაზაზე. შინაგან საქმეთა მინისტრმა, დეპარტამენტის თანამშრომლებთან და მოადგილეებთან ერთად, საქართველოს ერთიანობისთვის ბრძოლაში დაღუპული თანამშრომლების ხსოვნისადმი მიძღვნილი მემორიალი გვირგვინით შეამკო და მათ ხსოვნას წუთიერი დუმილით პატივი მიაგო. დაღუპულთა სულების მოსახსენიებელი პანაშვიდი აღევლინა.
2008 წლის აგვისტოში, რუსეთ-საქართველოს ომის დროს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს 19 თანამშრომელი დაიღუპა.

• Geka Geladze Laid a Wreath at the Memorial of Police Officers Who Fell in the Li...
Geka Geladze Laid a Wreath at the Memorial of Police Officers Who Fell in the Line of Duty During the August war of 2008
The Minister of Internal Affairs, Geka Geladze, along with his deputies and family members of the police officers killed in the line of duty during the August war 2008 between Russia and Georgia, laid a wreath at the memorial located in the backyard of the Ministry.
The leadership of departments of the Ministry of Internal Affairs also paid tribute to the memory of the police officers who fell for the unity of Georgia and laid flowers at the memorial.
Geka Geladze held a meeting with the family members of the fallen police officers and noted that the Ministry will always stand beside the families of the heroically deceased police officers. According to him, the contribution of the police officers killed in battle for the unity of Georgia is invaluable to the country.
Geka Geladze also visited the base of Special Tasks Department. The Minister of Internal Affairs, along with deputies and employees and of the department, laid a wreath at the memorial dedicated to the memory of the employees killed in the battle for the unity of Georgia and honored their memory with a minute of silence. A memorial service was held to commemorate the souls of the deceased.
In August 2008, during the Russian-Georgian war, 19 employees of the Ministry of Internal Affairs were killed.