• გეკა გელაძემ თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტის უსაფრთხოებისა და დაზვერვის კომიტეტ...
გეკა გელაძემ თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტის უსაფრთხოებისა და დაზვერვის კომიტეტის თავმჯდომარესთან შეხვედრა გამართა
შინაგან საქმეთა მინისტრი გეკა გელაძე საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფ თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტის უსაფრთხოებისა და დაზვერვის კომიტეტის თავმჯდომარე ვეისალ თიფიოღლუს და კომიტეტის წევრებს შეხვდა.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა ხაზი გაუსვეს საქართველოსა და თურქეთის რესპუბლიკას შორის არსებული მჭიდრო და მეგობრული ურთიერთობების მნიშვნელობას.
გეკა გელაძემ აღნიშნა, რომ ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებებს შორის ჩამოყალიბებულია აქტიური და ნაყოფიერი თანამშრომლობა, რაც ქართული მხარისთვის განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია.
შეხვედრის მონაწილეებმა ყურადღება ასევე გაამახვილეს მხარეთა შორის გამოცდილებისა და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარების მნიშვნელობაზე. გეკა გელაძემ ხაზგასმით აღნიშნა, რომ ქართული მხარე ყოველთვის მზად არის თურქულ მხარესთან სხვადასხვა მიმართულებით თანამშრომლობის გაფართოებისთვის.

• Geka Geladze held a meeting with the Chairman of the Security and Intelligence C...
Geka Geladze held a meeting with the Chairman of the Security and Intelligence Committee of the Parliament of the Republic of Turkiye
Minister of Internal Affairs - Geka Geladze met with the Chairman of the Security and Intelligence Committee of the Parliament of the Republic of Turkiye, Veysal Tipioğlu, and members of the committee, who are on an official visit to Georgia.
During the meeting, the parties emphasized the importance of the close and friendly relations between Georgia and the Republic of Turkiye.
Geka Geladze noted that active and productive collaboration is established between the law enforcement agencies of the two countries, which has particular importance for Georgian side.
The parties also highlighted the importance of sharing experiences and best practices. Geka Geladze reaffirmed that Georgia is always ready to expand cooperation with Turkiye in various fields.