• იმერეთის პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო - დაკავებულია 2 პ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის, ზესტაფონის და სამტრედიის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით ორი პირი დააკავეს.
დანაშაული 12 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ შეძენა-შენახვის და ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონოდ დათესვა-მოყვანის ბრალდებით დაკავებული არიან 1975 წელს დაბადებული თ.კ. და 1970 წელს დაბადებული წარსულში ნასამართლევი ლ.გ.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული პირების პირადი, საცხოვრებელი სახლების, ეზოსა და დამხმარე სათავსოების ჩხრეკისას, 207 ძირი ნარკოტკიული ნივთიერების შემცველი მცენარე კანაფი და გამომშრალი მარიხუანა ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 265-ე პრიმა მუხლის მე-3 “ა” ქვეპუნქტით, 260-ე მუხლის პირველი და 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის “ა” ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

Officers of the Imereti Police Department, Zestaponi and Samtredia District Departments of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions conducted at different times, arrested two persons on charges of drug crimes.
Crimes committed envision punishment up to 12 years of imprisonment.
T.K., born in 1975, and L.G., born in 1970 and previously convicted, are being held on charges of illegal purchase and storage of large and especially large quantities of narcotics and illegal planting and cultivation of plants containing narcotic drugs.
Law enforcement officers seized 207 cannabis plants and dried marijuana, containing narcotic substances, during searches of the homes, yards, and auxiliary storage areas of individuals arrested on drug charges.
The investigation is ongoing under Article 265, Subparagraph 3 “a” of the Criminal Code of Georgia, Article 260, Part 1 and Article 260, Part 2, Subparagraph “a” of the Criminal Code of Georgia.