• იმერეთის პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო - დაკავებულია 3 პ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზესტაფონისა და ჭიათურის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 3 პირი - წარსულში ნასამართლევი, 1966 წელს დაბადებული გ.თ., ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი 1981 წელს დაბადებული ჯ.ხ. და 1973 წელს დაბადებული მ.ხ. დააკავეს.
დანაშაული 6-დან 12 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
პოლიციამ ბრალდებულების საცხოვრებელი სახლების, საკარმიდამო მიწის ნაკვეთებისა და დამხმარე სათავსოების ჩხრეკის შედეგად, დაკავებულების მიერ დათესილი და კულტივირებული 230 ძირი ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარე „კანაფი“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 265-ე პრიმა მუხლის 1-ლი და მე-3 ნაწილის ა ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of Zestaponi and Chiatura District Divisions of the Imereti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, arrested G.T., born in 1966 and previously convicted, J.Kh., born in 1981, who is currently under probation, and M.Kh., born in 1973.
Crimes committed envision imprisonment from 6 to 12 years.
As a result of the searches of the defendants' homes, homestead plots, and auxiliary storage facilities, police seized 230 cannabis plants which were cultivated by the detainees, as evidence.
The investigation is ongoing under Article 265, Part 1 and Part 3, Subparagraph A, of the Criminal Code of Georgia.