• იმერეთის პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო რეა...
იმერეთის პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და უკანონო რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით, უკრაინის რესპუბლიკის მოქალაქეები - 2004 წელს დაბადებული ო.ა. და 1998 წელს დაბადებული ო.ა. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება, 184 შეკვრად დაფასოებული „მეტადონი“ ამოიღეს.
ასევე, პოლიციის მიერ ბრალდებულების მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოღებულია სარეალიზაციოდ განთავსებული ნარკოტიკული საშუალებები.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებულების საცხოვრებელი სახლიდან, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალებების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები და წებოვანი ლენტები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ და მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტებით და 260-ე კვარტა მუხლის მე-5 ნაწილის „ბ“ და მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

• Imereti Police Arrested 2 Persons on Charges of Facilitating the Illegal Sale of...
Imereti Police Arrested 2 Persons on Charges of Facilitating the Illegal Sale of Narcotic Drugs in a Particularly Large Amount
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Imereti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, detained citizens of the Republic of Ukraine - O.A., born in 2004, and O.A., born in 1998, on charges of facilitating the illegal purchase and storage of narcotics and illegal sale committed in group, especially in large quantities, by prior agreement.
During the detainees’ personal search and search activities held in their residential homes, law enforcement officers seized a particularly large amount of narcotic drugs, 184 packages of "methadone".
Herewith, narcotics placed for sale were seized as evidence from the locations indicated by the police.
As a result of the investigative actions, materials and adhesive tapes necessary for packaging narcotics were also seized from the defendants' places of residence. .
The investigation is in progress under Article 260, Part II, Subparagraphs “b”, part III of the same article, subparagraph “A” and article 260 (4) Part V, Subparagraphs “b” and Part VI, Subparagraphs “b” of the Criminal Code of Georgia.