• იმერეთის პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის ორი მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით, უკრაინის რესპუბლიკის მოქალაქეები - 2005 წელს დაბადებული ა.ჰ. და 1995 წელს დაბადებული ლ.მ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი“ და „მეთადონი“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები, წებოვანი ლენტები, პოლიეთილენის პარკები და ელექტრო სასწორი.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ,,ბ“ და მე-3 ნაწილის ,,ა“ ქვეპუნქტებით, ასევე, 260-ე კვარტა მუხლის მე-5 ნაწილის ,,ბ“ და მე-6 ნაწილის ,,ა“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of Imereti Police Department under the Ministry of Internal Affairs arrested citizens of the Republic of Ukraine - A.H., born in 2005, and L.M., born in 1995, for illegal purchase and storage of an especially large amount of narcotic drugs committed by group with prior agreement and facilitation in the illegal sale of especially large amount of narcotic drugs.
Law enforcement officers seized a particularly large amount of narcotic drugs "cocaine" and "methadone" as evidence during the personal search of the defendant and places of their place of residence.
As a result of the investigative actions, police have also seized materials necessary for packaging narcotics, adhesive tapes, polyethylene bags and an electric scale.
The investigation is in progress under Article 260, Part II, Subparagraphs "b" and part III subparagraph "a" of Part III, as well as article 260 (4) part V, subparagraph “b” and part VI, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.