• კახეთის პოლიციამ ჯგუფური ძალადობის ორგანიზების, ძალადობისა და ჯანმრთელობის განზ...
კახეთის პოლიციამ ჯგუფური ძალადობის ორგანიზების, ძალადობისა და ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტებზე 8 პირი ცხელ კვალზე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯგუფური ძალადობის ორგანიზების, ჯგუფური ძალადობისა და ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტებზე რვა პირი დააკავეს.
დაკავებული არიან: 1983 წელს დაბადებული შ.მ., 1985 წელს დაბადებული გ.ო., 1981 წელს დაბადებული ზ.ღ., 1997 წელს დაბადებული ბ.ტ., 1986 წელს დაბადებული მ.მ., 1990 წელს დაბადებული რ.მ. და წარსულში ნასამართლევები: 1988 წელს დაბადებული ვ.ს., ასევე, 1976 წელს დაბადებული შ.შ.
დანაშაულები 9 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში, ანგარიშსწორების მიზნით, 1970 წელს დაბადებულ გ.გ.-ზე ორგანიზებულად, ჯგუფურად, ფიზიკურად იძალადეს. ამავე
დაპირისპირებისას ბრალდებულებმა
ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დაჭრეს 1994 წელს დაბადებული ა.გ და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება ჩაუტარდა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებულები ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის პირველი პრიმა ნაწილით, 225-ე და 117 -ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Kakheti Police Detained 8 Persons as a Result of Immediate Activities for Organi...
Kakheti Police Detained 8 Persons as a Result of Immediate Activities for Organizing Group Violence, Violence, and Infliction of a Severe Health Damage on Purpose
As a result of immediate operative-search measures and investigative actions conducted, officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained eight persons for organizing group violence, group violence, and Infliction of a Severe Health Damage on Purpose.
The arrested persons are: Sh.M., born in 1983, G.O., born in 1985, Z.Gh., born in 1981, B.T., born in 1997, M.M., born in 1986, R.M., born in 1990, and those with previous convictions: V.S., born in 1988, and Sh.Sh., born in 1976.
The committed crimes envision up to 9 years of imprisonment.
The investigation established that the defendants physically assaulted G.G., born in 1970, in Sagarejo Municipality, in an organized, group manner, with the purpose of revenge.
During the same physical confrontation, the defendants shot and wounded A.G., born in 1994, and fled the scene. The wounded man was taken to the hospital, where he received appropriate medical assistance.
As a result of the operational-search measures and investigative actions carried out by law enforcement officers, the defendants were arrested as a result of immediate activities.
The investigation is in progress under Article 126, part I, Articles 225 and 117 of the Criminal Code of Georgia.