• კახეთის პოლიციამ განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის ბრალდებით 2004 წელს დაბადებული წარსულში ნასამართლევი ე.გ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა რომ, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ იორმუღანლოში, ბრალდებულმა წარსულში არსებული კონფლიქტის ნიადაგზე მომხდარი ურთიერთშელაპარაკებისას, 1999 წელს დაბადებულ ქ.მ.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით გულმკერდის არეში სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი ახალგაზრდა საავადმყოფოში მიყვანამდე გარდაიცვალა.
ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად სამართალდამცველებმა ბრალდებული ცხელ კვალზე დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებადაა ამოღებული.

• Kakheti Police Solved the Case of Premeditated Murder - 1 Person Arrested
As a result of the operative-search measures and investigative actions, the employees of the Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested E.G., born in 2004 and convicted in the past.
Crime committed envisions imprisonment from 10 to 15 years.
The Investigation established that in Sagarejo municipality in village Iormuganlo the accused fatally stabbed K.M., born in 1999, in the chest with a cold weapon during an argument over a past conflict and fled the scene. The injured died before being transported to the hospital.
As a result of the investigative actions, law enforcement officers arrested the accused on hot pursuit. The weapon used to commit the crime - a knife - has been seized as evidence.