• კახეთის პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით ოთხი პირი დააკავა - ნივთმტკიცებად ამო...
კახეთის პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით ოთხი პირი დააკავა - ნივთმტკიცებად ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანა“
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2002 წელს დაბადებული ო.ა. და 1998 წელს დაბადებულები: რუმინეთის მოქალაქე ა.ნ., ერითრეას მოქალაქე ფ.მ., იორდანიის მოქალაქე ი.ა. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების, ჯგუფურად, უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტში, ბრალდებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლების, ასევე, ავტომობილის ჩხრეკის შედეგად, რომლითაც ისინი გადაადგილდებოდნენ, ნივთმტკიცებად ამოიღეს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანა“.

• Kakheti Police Arrested Four People on Drug-related Charges - Marijuana in Larg...
Kakheti Police Arrested Four People on Drug-related Charges - Marijuana in Large Quantities seized as Evidence
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested O.A., born in 2002, and Romanian citizen A.N., Eritrean citizen F.M., and Jordanian citizen I.A., born in 1998, on charges of illegal purchase and storage of a large amount of narcotics committed in group.
Law enforcement officers in Lagodekhi Municipality, as a result of the personal search of the defendants, and search activities held in residential venues, as well as the vehicle in which they were traveling, seized an especially large amount of marijuana as evidence.