• მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა უცხო ქვეყნის 36 მოქალაქე საქართველოდან გა...
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტისა და სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფების მჭიდრო კოორდინაციით, ბოლო დღეებში ჩატარებული კომპლექსური ღონისძიებების ფარგლებში, საქართველოდან უცხო ქვეყნის 36 მოქალაქის გაძევება განხორციელდა.
ქვეყნიდან გაძევებულ იქნა: აზერბაიჯანის, ბანგლადეშის, ბელორუსის, ეგვიპტის, თურქეთის, თურქმენეთის, ინდოეთის, იორდანიის, ირანის, ნეპალის, ნიგერიის, პაკისტანის, რუსეთის, ფილიპინების და ჩინეთის - ჯამში 36 მოქალაქე. მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად, გაძევებულ პირებს ქვეყანაში შემოსვლის აკრძალვა დაუწესდათ.
აღსანიშნავია, რომ მიმდინარე თვეში, მიგრაციის დეპარტამენტმა უწყების სხვა დანაყოფებთან ერთად კომპლექსურად ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად, უცხო ქვეყნის 115 მოქალაქე საქართველოდან გააძევა, ხოლო 2025 წლის 7 თვის სტატისტიკური მონაცემებით, სულ გაძევებულია უცხო ქვეყნის 640 მოქალაქე, რაც წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 233 პროცენტიან ზრდას წარმოადგენს.

Within the framework of the complex measures carried out in recent days by the Migration Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, 36 foreign citizens were deported from Georgia, in close coordination with the relevant units of the Ministry.
A total of 36 citizens were deported from Georgia, namely from: Azerbaijan, Turkey, Turkmenistan, India, Jordan, Iran, Nepal, Pakistan, Russia, South Africa, Armenia and Zimbabwe. In accordance with the current legislation, the deported persons were banned from entering the country.
It is noteworthy that in June of the current year, as a result of complex measures taken by the Migration Department employees together with other departments of the agency, a total of 115 foreign citizens were deported from Georgia, while the data of the first 7 months of 2025 shows that, a total of 640 foreign citizens were deported, representing 233 percent increase compared to the same period of the previous year.