• მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა უცხო ქვეყნის 41 მოქალაქე საქართველოდან გა...
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტისა და სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფების მჭიდრო კოორდინაციით, ბოლო დღეებში ჩატარებული კომპლექსური ღონისძიებების ფარგლებში, საქართველოდან უცხო ქვეყნის 41 მოქალაქის გაძევება განხორციელდა.
საქართველოდან გაძევებულ იქნა: აზერბაიჯანის, თურქეთის, თურქმენეთის, ინდოეთის, იორდანიის, ირანის, ნეპალის, პაკისტანის, რუსეთის, სამხრეთ აფრიკის, სომხეთისა და ზიმბაბვეს - ჯამში 41 მოქალაქე. მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად, გაძევებულ პირებს ქვეყანაში შემოსვლის აკრძალვა დაუწესდათ.
აღსანიშნავია, რომ მიმდინარე წლის ივნისის თვეში, მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა უწყების სხვა დანაყოფებთან ერთად ჩატარებული კომპლექსური ღონისძიებების შედეგად, ჯამში უცხო ქვეყნის 124 მოქალაქე გააძევეს საქართველოდან, ხოლო 2025 წლის 6 თვის მონაცემებით, სულ გაძევებულია უცხო ქვეყნის 525 მოქალაქე, რაც წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 280 პროცენტიან ზრდას წარმოადგენს.

Within the framework of the complex measures carried out in recent days by the Migration Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, 41 foreign citizens were deported from Georgia, in close coordination with the relevant units of the Ministry.
A total of 41 citizens were deported from Georgia, namely from: Azerbaijan, Turkey, Turkmenistan, India, Jordan, Iran, Nepal, Pakistan, Russia, South Africa, Armenia and Zimbabwe. In accordance with the current legislation, the deported persons were banned from entering the country.
It is noteworthy that in June of the current year, as a result of complex measures taken by the Migration Department employees together with other departments of the agency, a total of 124 foreign citizens were deported from Georgia, while the data of the first 6 months of 2025 shows that, a total of 525 foreign citizens were deported, representing 280 percent increase compared to the same period of the previous year.