2000-2005 წლებში - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, იურიდიული ფაკულტეტი, სამართალმცოდნეობის მაგისტრი
2025 წლის 10 ნოემბრიდან - დღემდე - საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე
2025 წელი - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სსიპ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის რექტორი
2025 წელი - საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სსიპ „თავდაცვის მოხალისის“ დირექტორი
2021-2025 წლებში - საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს სსიპ სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა და დაზარალებულთა დახმარების სააგენტო, დირექტორის მრჩეველი
2021 წელი - სახელმწიფო რწმუნებული ლანჩხუთის, ოზურგეთისა და ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტებში
2020-2021 წლებში - საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსის მოადგილე
2019-2020 წლებში - საქართველოს პრემიერ-მინისტრის აპარატის უფროსი
2018-2019 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ადმინისტრაციის (დეპარტამენტი) უფროსი
2015-2018 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ადმინისტრაციის (დეპარტამენტი) საჯარო ინფორმაციის სამმართველოს უფროსი
2015 წელი - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ადმინისტრაციის (დეპარტამენტი) საჯარო ინფორმაციის სამმართველოს უფროსის მოადგილე
2014-2015 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ადმინისტრაციის (დეპარტამენტი) უფროსის მოადგილე
2013-2014 წლებში - საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სსიპ სერვისების განვითარების სააგენტოს შიდა აუდიტის სამსახურის უფროსი

2000-2005 - Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of Law, Master’s Degree in Law
2021-2025 - Advisor to the Director of the LEPL Agency for State Care and Assistance for the Victims of Human Trafficking of the Ministry of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Labour, Health and Social Affairs of Georgia
2021 - State Representative (Governor) in the Municipalities of Lanchkhuti, Ozurgeti and Chokhatauri
2020 - 2021 - Deputy Head of the Administration of the Government of Georgia
2019 - 2020 - Head of the Prime Minister’s Office of Georgia
2018 - 2019 - Head of the Administration (Department) of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2015 - 2018 - Head of the Public Information Division of the Administration (Department) of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2015 - Deputy Head of the Public Information Division of the Administration (Department) of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2014 - 2015 - Deputy Head of the Administration (Department) of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2013 - 2014 - Head of the Internal Audit Service of the LEPL Service Development Agency of the Ministry of Justice of Georgia