• მცხეთა-მთიანეთის პოლიციამ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით 1 პირი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დუშეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1974 წელს დაბადებული წარსულში ნასამართლევი შ.კ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფ ბრალდებულს და 1991 წელს დაბადებულ ზ.ა.-ს სიტყვიერი შელაპარაკება მოუვიდათ, რომელიც ფიზიკურ დაპირისპირებაში გადაიზარდა. შ.კ.-მ ცივი იარაღის გამოყენებით ჭრილობები მიაყენა ზ.ა.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება ჩაუტარდა.
სამართალდამცველებმა შ.კ. მომხდარიდან მალევე ცხელ კვალზე ბრალდებულის სახით დააკავეს.
პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.

As a result of immediate operative measures and investigative actions, officers of Dusheti Police Division under Mtskheta-Mtianeti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, Sh.K., born in 1974, with previous conviction was arrested on charges infliction of Serious body injuries on purpose.
The investigation established that the defendant, who was under the influence of alcohol, and Z.A., born in 1991, had a verbal argument that escalated into a physical confrontation. Sh.K. inflicted injuries to Z.A. with a cold steel and fled the scene.
The injured man was taken to the hospital, where he was provided with appropriate medical assistance.
Law enforcement officers detected the whereabouts of Sh.K. Shortly after the incident and was arrested as an accused person.
The police seized the weapon of crime - a knife - as evidence.
The investigation is in progress under Article 117 of the Criminal Code of Georgia, which implies infliction of Serious body injuries on purpose.