• მცხეთა-მთიანეთის პოლიციამ გამოძალვის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დუშეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი, 1988 წელს დაბადებული გ.ფ. გამოძალვის ბრალდებით დააკავეს.
დანაშაული 2-დან 4 წლამდე ვადით თვისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული გ.ფ. მობილური ტელეფონის საშუალებით დაუკავშირდა 1971 წელს დაბადებულ ლ.გ.-ს და გარკვეული ოდენობის თანხა მოსთხოვა. დასახელებული თანხის გადაცემაზე უარის მიღების შემთხვევაში კი მას სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of Dusheti Police Division of Mtskheta-Mtianeti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the conducted operational measures and investigative actions, arrested previously convicted and currently on probation G.F., born in 1988, on charges of extortion.
The committed crime envisions the term of imprisonment from 2 to 4 years.
The investigation established that the accused G.F. contacted L.G., born in 1971, via a mobile phone and demanded a certain amount of cash. In case of refusal to transfer the specified amount, he threatened to kill her.