• მცხეთა-მთიანეთის პოლიციამ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით 1 პირი ცხელ კვა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ყაზბეგის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე გატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით 1990 წელს დაბადებული გ.ხ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ყაზბეგის მუნიციპალიტეტში, ბრალდებულმა გ.ხ.-მ ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე დაწყებული დაპირისპირებისას, 1967 წელს დაბადებულ ა.ღ.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
მიღებული დაზიანებების გამო ა.ღ. საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება ჩაუტარდა.

• Mtskheta-Mtianeti Police Arrested 1 Person for Attempted Murder as a result of i...
Mtskheta-Mtianeti Police Arrested 1 Person for Attempted Murder as a result of immediate activities Attempted Murder
As a result of immediate and investigative actions, officers of Kazbegi Police Division under Mtskheta-Mtianeti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, arrested G.Kh., born in 1990, on charges of attempted murder.
The investigation established that in Kazbegi Municipality, during a confrontation that started on the basis of a mutual dispute, the accused G.Kh. inflicted several wounds to A.Gh., born in 1967, using a cold steel and fled the scene.
Due to the injuries received, A.Gh. was taken to the hospital, where he was provided with appropriate medical assistance.