• მცხეთა-მთიანეთის პოლიციამ ცეცხლსასროლი იარაღის, საბრძოლო მასალისა და ფეთქებადი ნ...
მცხეთა-მთიანეთის პოლიციამ ცეცხლსასროლი იარაღის, საბრძოლო მასალისა და ფეთქებადი ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის საგურამოს პოლიციისა და დუშეთს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის, საბრძოლო მასალისა და ფეთქებადი ნივთიერების მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით 1963 წელს დაბადებული მ.ნ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე მ.ნ.-ს პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად სხვადასხვა სახის ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღეს, კერძოდ: 2 581 საბრძოლო ვაზნა, 12 შეკვრა ასაფეთქებელი ნივთიერება „ტროტილი“, 15 ამფეთქი ფალია, 15 მჭიდი, 2 ხელყუმბარა და ტყვიამფრქვევი.
სამართალდამცველების მიერ საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალებები: გამომშრალი „მარიხუანა“, ფსიქოტროპული ნივთიერება და 6 ძირი მცენარე „კანაფი“.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 ნაწილით, 265-ე და 273-ე პრიმა მუხლების პირველი ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Mtskheta-Mtianeti Police Arrested One Person for Illegal Purchase and Storage of...
Mtskheta-Mtianeti Police Arrested One Person for Illegal Purchase and Storage of Firearms, Ammunition and Explosives
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Saguramo Police and Dusheti Police Division of Mtskheta-Mtianeti Police Department under the Ministry of Internal Affairs arrested M.N., born in 1963, on charges of illegal purchase and storage of firearms, ammunition and explosives.
The committed crime envisions up to 6 years of imprisonment.
Based on operational information, law enforcement officers searched M.N. as well as his residential home and seized various types of firearms and ammunition as evidence, namely: 2,581 live cartridges, 12 packages of "TNT", explosives, 15 detonators, 15 magazines, 2 hand grenades and a machine gun.
As a result of the investigative actions conducted by law enforcement officers, narcotics were also seized, in particular: dried "marijuana", a psychotropic substance and 6 roots of the plant "cannabis".
The investigation is underway under Article 236, III and I Parts, as well as Articles 265 and 273 of the Criminal Code of Georgia.