• პოლიციამ აჭარაში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების ჯგუფურად, უკ...
პოლიციამ აჭარაში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების ჯგუფურად, უკანონოდ შეძენა-შენახვისა და გასაღების მცდელობის ფაქტზე უცხო ქვეყნის 2 მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ხელვაჩაურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების ჯგუფურად, უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების მცდელობის ფაქტზე უკრაინის ორი მოქალაქე, 2004 წელს დაბადებულები: ვ.დ. და ი.კ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ნივთმტკიცებად ამოიღეს ბრალდებულების მიერ თორმეტ ლოკაციაზე სარეალიზაციოდ განთავსებული, ნარკოტიკული საშუალებები. კიდევ ერთი ლოკაციიდან, ასევე ამოღებულია, პოლიეთილენის პარკში მოთავსებული, სარეალიზაციოდ გამზადებული ოცი შეკვრა ნარკოტიკული საშუალება.

• Police arrested 2 foreign citizens in Adjara for attempting to illegally purchas...
Police arrested 2 foreign citizens in Adjara for attempting to illegally purchase, store and sell a particularly large amount of narcotics in group
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Khelvachauri Police Division of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained two citizens of Ukraine, born in 2004: V.D. and I.K., on the fact of an attempt to illegally purchase, store and sell a large amount of narcotic drugs committed by the group.
Law enforcement officers seized as evidence narcotic drugs placed for sale by the defendants at twelve locations. Twenty packages of narcotic drugs placed in a polyethylene bag and prepared for sale were also seized from another location.