• პოლიციამ აჭარაში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის 3 მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებისა და ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქეები: 1997 წელს დაბადებული ა.თ., 2003 წელს დაბადებული ე.ჩ. და 2000 წელს დაბადებული დ.ი. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების, მათ შორის ბრალდებულების პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი" და ფსიქოტროპული ნივთიერება „პრეგაბალინი“.

• Police Arrested 3 Foreign Citizens in Adjara on Drug-related Charges
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested citizens of the Republic of Turkey: A.T., born in 1997, E.C., born in 2003, and D.I., born in 2000, on charges of illegal purchase and storage of large and especially large quantities of narcotic drugs and psychotropic substances.
As a result of the investigative actions, including a personal search of the accused persons, law enforcement officers seized a particularly large quantity of the narcotic drug "cocaine" and the psychotropic substance "pregabalin" as evidence.