• პოლიციამ აჭარაში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის სამი მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ხელვაჩაურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ შეძენა - შენახვისა და ნარკოტიკული საშუალების უკანონო რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით, ბელარუსის მოქალაქეები: 2000 წელს დაბადებული ე.ლ., 2000 წელს დაბადებული ვ.ზ. და 2001 წელს დაბადებული გ.კ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბათუმში, ბრალდებულების პირადი და დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ დაფასოებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანა“, ნარკოტიკული საშუალებების დაფასოებისთვის და კულტივირებისთვის საჭირო მასალები.
გამოძიების ფარგლებში, ასევე, ამოღებულია ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტსა და ბათუმში, 17 სხვადასხვა ლოკაციაზე შემდგომი რეალიზაციის მიზნით განთავსებული ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანა“, ხოლო ერთ-ერთი ბრალდებულის მობილურ ტელეფონში აღმოჩენილია აღნიშნული ლოკაციების ფოტოსურათები.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of Khelvachauri District Division of the Adjara Police Department under the Ministry of Internal Affairs arrested Belarusian citizens: E.L., born in 2000, V.Z., born in 2000, and G.K., born in 2001, on charges of illegal purchase and storage of a particularly large amount of narcotic drugs committed by a group with prior agreement and facilitation of the illegal sale of narcotic drugs.
As a result of personal search and search activities of temporary residential apartment of the accused persons in Batumi, law enforcement officers seized a particularly large amount of the narcotic drug "marijuana" ready for sale, as well as materials necessary for packaging and cultivating narcotic drugs.
As part of the investigation, the narcotic drug "marijuana" stored for further sale at 17 different locations in Khelvachauri Municipality and Batumi was also seized, and photographs of the aforementioned locations were found on the mobile phone of one of the accused persons.