• პოლიციამ ბათუმში მომხდარ ჯგუფური ძალადობის ფაქტთან დაკავშირებით 4 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, კომპლექსურად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2008 წელს დაბადებული ნ.ვ., 2011 წელს დაბადებული უ.ჩ., 2009 წელს დაბადებული ს.კ. და 2008 წელს დაბადებული დ.გ. , ორი პირის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა რომ ბრალდებულებმა, მიმდინარე წლის 28 აგვისტოს, ბათუმში ჯგუფურად, ფიზიკური ძალადობა განახორციელეს ორი პირის მიმართ, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა, საქმეზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულში მონაწილე 4 პირი ბრალდებულის სახით დააკავეს.
საქმეზე გრძელდება შესაბამისი საპროცესო და საგამოძიებო მოქმედებები.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის პირველი პრიმა ნაწილით მიმდინარეობს.

• Police arrested 4 people in connection with the fact of group violence in Batumi
As a result of complex operational measures and investigative actions, officers of Batumi Police Division under Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested N.V., born in 2008, U.Ch., born in 2011, S.K., born in 2009, and D.G., born in 2008, on charges of group violence against two people.
The committed crime envisions the imprisonment for a term of up to 2 years.
The investigation established that the defendants, on August 28 of the current year, committed physical violence against two people in Batumi as a group, after which they fled the scene.
As a result of the operational measures and investigative actions carried out within the frames of the case, law enforcement officers arrested 4 persons involved in the crime as defendants.
Relevant procedural and investigative actions into the case continue.
The investigation into the incident is underway under Article 126, I part of the Criminal Code of Georgia.