• პოლიციამ ბათუმში მომხდარ სროლის ფაქტთან დაკავშირებით უცხო ქვეყნის 2 მოქალაქე და...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბათუმში მომხდარ სროლის ფაქტთან დაკავშირებით თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქეები: 1995 წელს დაბადებული ფ.ქ. და 1989 წელს დაბადებული ი.გ. დააკავეს.
დაკავებულებს ბრალად ედებათ ჯგუფურად ჩადენილი ხულიგნობა, ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო-შეძენა-შენახვა - ტარება და განსაკუთრებული დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა -შენახვა.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 21 ივლისს ღამის საათებში, ავტომობილით გადაადგილებისას ბათუმში მდებარე ერთ-ერთი კაზინოს მიმართულებით ცეცხლსასროლი იარაღიდან რამდენიმე გასროლა განახორციელეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ. სროლის შედეგად დაზიანდა კაზინოს კარი და ფასადის ნაწილი.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკის შედეგად ნივთმტკიცებად ამოიღეს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი“.
ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციამ ფ.ქ. და ი.გ. ბრალდებულის სახით დააკავა.

As a result of operational and search measures and investigative actions, officers of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained two citizens of the Republic of Turkey: P.K., born in 1995, and I.G., born in 1989, were detained in connection with the shooting in Batumi.
The detainees are charged with hooliganism committed in group, illegal acquisition, storage and carrying of firearms, and illegal acquisition and storage of a large amount of narcotics.
The investigation established that late at night, on July 21 of the current year, the defendants fired several shots from a firearm in the direction of a casino in Batumi and fled the scene. The casino door and part of the facade were damaged as a result.
Law enforcement officers, as a result of the personal search and search activities held in residential apartments, seized a particularly large amount of "cocaine" drug as evidence.
As a result of the conducted operational-search measures and investigative actions, the police arrested F.K. and I.G. as defendants.