• პოლიციამ ჯანმრთელობის დაზიანების, მუქარის, ძალადობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უ...
პოლიციამ ჯანმრთელობის დაზიანების, მუქარის, ძალადობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2001 წელს დაბადებული რ.მ. ჯანმრთელობის დაზიანების, მუქარის, ძალადობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს, ხოლო 2002 წელს დაბადებული ა.გ. ძალადობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო ტარების ბრალდებითაა დაკავებული.
დანაშაულები 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები, მარნეულის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში, წარსულში არსებული კონფლიქტის ნიადაგზე, ფიზიკურად გაუსწორდნენ 2007 წელს დაბადებულ ო.ი.-ს, ხოლო ამავე დაპირისპირებისას, ცეცხლსასროლი იარაღით სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრნენ 2008 წელს დაბადებულ ს.ი.-ს და მისი მისამართით გაისროლეს, რა დროსაც გასროლილი ვაზნის დეტალით, იქვე მყოფმა 1995 წელს ა. ა.-მ სახის არეში დაზიანება მიიღო.
დაშავებული მამაკაცი შესაბამისი სამედიცინო დახმარების გაწევის მიზნით კლინიკაში მოათავსეს.
სამართალდამცველებმა რ.მ. და ა.გ. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით, ასევე, 120-ე, 126-ე და 151-ე მუხლების პირველი ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Police Arrested 2 Persons on Charges of Inflicting Health Damage, Threats, Viole...
Police Arrested 2 Persons on Charges of Inflicting Health Damage, Threats, Violence, and Illegal Acquisition, Storage, and Carrying of Firearms
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Marneuli Police Division of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested R.M., born in 2001, on charges of Inflicting Health Damage, Threats, Violence, and Illegal Acquisition, Storage, and Carrying of Firearms, while A.G., born in 2002, is being held on charges of Violence and Illegal Carrying of Firearms.
The committed crimes envision up to 7 years of imprisonment.
The investigation established that the accused person, in a village in Marneuli Municipality, on the grounds of conflict, physically assaulted O.I., born in 2007, and during the same confrontation, they threatened to kill S.I., born in 2008, with a firearm and fired a gunshot due to which a fragment of the fired cartridge injured A. A. in the face who was present at the scene.
The injured man was taken to the clinic for appropriate medical assistance.
Law enforcement officers arrested R.M. and A.G. as accused persons.
The police seized the weapon of crime as evidence.
The investigation is underway under Article 236 of the Criminal Code of Georgia, as well as Articles 120, 126 and 151.