• პოლიციამ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით 1 პირი ცხელ კვალზე დააკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ხელვაჩაურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2004 წელს დაბადებული ა.პ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე - 2004 წელს დაბადებულ ბ.ფ.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით, ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი ბ.ფ. სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს.
სამართალდამცველებმა დანაშაულში ბრალდებული მომხდარიდან მალევე, ცხელ კვალზე დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებადაა ამოღებული.

As a result of immediate operative measures and investigative actions, officers of Khelvachauri Police Division under Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested A.P., born in 2004, on charges of inflicting severe health injuries on purpose
The investigation established that the accused person, who was under the alcohol influence, inflicted several wounds to B.F., born in 2004, with a cold steel, during an argument and fled the scene.
The wounded B.F. was taken to the medical facility.
Law enforcement officers arrested the accused person shortly after the incident. The weapon of crime - a knife - was seized as evidence.