• პოლიციამ ჯგუფური ძალადობის ორგანიზების და მასში მონაწილეობის ბრალდებით 2 პირი დ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის, თეთრიწყაროს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯგუფური ძალადობის ორგანიზების და მასში მონაწილეობის ბრალდებით 1988 წელს დაბადებული ა.ბ. და წარსულში ნასამართლევი 1969 წელს დაბადებული პ.ე. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა წარსულში არსებული კონფლიქტის გამო თეთრიწყაროში, ერთ-ერთი სკვერის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ანგარიშსწორების მიზნით, 1982 წელს დაბადებულ ნ.ბ.-ზე ორგანიზებულად, ჯგუფურად ფიზიკურად იძალადეს და ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ჭრილობა მიაყენეს, შემდეგ კი ადგილიდან მიიმალნენ.
დაჭრილი მამაკაცი მოთავსებულია კლინიკაში.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებულები მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს.

• Police arrested 2 people on charges of organizing and participating in group vio...
As a result of operational-search measures and investigative actions, officers of Tetritskaro Police Division of Kvemo Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs arrested A.B., born in 1988, and previously convicted P.E., born in 1969, on charges of organizing and participating in group violence.
The crime envisions up to 6 years of imprisonment.
The investigation established that the defendants, in order to retaliate over the past conflict, physically assaulted N.B., born in 1982, in an organized manner in the vicinity of one of the squares in Tetritskaro, shot him with a firearm, and fled the scene afterwards.
The wounded man has been admitted to the clinic.
As a result of the operational-search measures and investigative actions carried out by law enforcement officers, the defendants were arrested few hours after the incident.