• პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით „კოკაინი“ ამოიღო - დაკავებულია უცხო ქვეყნის...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე - 1969 წელს დაბადებული ჰ.ა. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, 6 შეკვრად დაფასოებული, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით - 150 გრამამდე ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

• Police seized an especially large amount of cocaine - foreign citizen arrested
As a result of operational measures and investigative actions, officers of the Main Division for Combating Illicit Drug Trafficking under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, on charges of illegal purchase and storage of an especially large amount of narcotic drugs, detained a citizen of the Republic of Turkey - H.A., born in 1969.
During the personal search of the detainee and search activities held in a place of temporary residence, law enforcement officers seized 6 packages of the narcotic drug "cocaine" in an especially large amount - up to 150 grams - as evidence.
The investigation is underway under Article 260, Part III, Subparagraph "a" of the Criminal Code of Georgia.