• პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით 136 ძირი კანაფი ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 1990 წელს დაბადებული ა.მ. დააკავეს.
დანაშაული 12 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული, ბაზალეთის ტბის მიმდებარე ტერიტორიაზე, დროებით ნაქირავები სახლში ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო კულტივირებას ახდენდა.
სამართალდამცველებმა ა.მ.-ს მიერ სპეციალურად მოწყობილი სათბურებიდან, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით - 136 ძირი ნარკოტიკული საშუალება მცენარე "კანაფი" ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო კულტივირების ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 265-ე მუხლით.

• Police seized an especially large amount of cannabis plants
As a result of operational measures and investigative actions, officers of the Main Division for Combating Illegal Drug Trafficking under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested A.M., born in 1990, on charges of drug trafficking.
The committed crime envisions up to 12 years of imprisonment.
The investigation established that the accused person was illegally cultivating a plant containing narcotic substance in a rented house located in the vicinity of Lake Bazaleti.
Law enforcement officers seized an especially large amount of 136 units cannabis plants from greenhouses specially arranged by A.M. as evidence.
An investigation is in progress into the illegal cultivation of a plant containing a particularly large amount of narcotics, under Article 265 of the Criminal Code of Georgia.