• პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებისა და ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით 1994 წელს დაბადებული ლ.მ დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, სხვადასხვა სახის განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება ნივთმტკიცებად ამოიღეს, მათ შორის: ,,მეფედრონი“, „მდმა“, „მეტამფეტამინი“, "პსილოცინის" შემცველი სოკო, ,,გამომშრალი მარიხუანა“ და „პრეგაბალინი“.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები, წებოვანი ლენტები და ელექტრო სასწორი.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის 1-ლი, მე-2 და მე-3 ნაწილებით, ასევე, 261-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Police seized drugs in large quantities
As a result of operational measures and investigative actions, officers of the Main Division for Combating Illicit Drug Trafficking under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested L.M., born in 1994, on charges of illegal purchase and storage of large and especially large quantities of narcotic drugs and psychotropic substances.
During search activities held in detainee's apartment, law enforcement officers seized various types of narcotic drugs as evidence, including: "mephedrone", "MDMA", "methamphetamine", "psilocybin" mushrooms, "dried marijuana" and "pregabalin".
As a result of the investigative actions, the police also seized materials necessary for packing narcotics, adhesive tapes and an electric scale. The investigation is in progress under Article 260 I, II and III, as well as Article 261 of the Criminal Code of Georgia.