• პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების საქართველოში უკანო...
პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, კომპლექსურად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე წარსულში ნასამართლევი პირები: 1972 წელს დაბადებული ლ.ა. და 1972 წელს დაბადებული გ.ჭ. დააკავეს.
ბრალდებულები საქართველოში ევროპის ერთ-ერთი ქვეყნიდან, თბილისის აეროპორტის გავლით შემოვიდნენ.
სამართალდამცველებმა თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში, ლ.ა.-ს თანნაქონი მცირე ზომის ჩანთიდან ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, ხოლო გ.ჭ.-ს გან ამოღებულია 336 აბი ნარკოტიკული საშუალება ,,სუბოტექსი", რომელიც ბრალდებულმა საქართველოში სხეულით შემოიტანა.

As a result of complex operational measures and investigative actions, officers of the Main Division for Combating Illicit Drug Trafficking under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested two individuals previously convicted of illegal purchase and storage of narcotics and illegal importation into Georgia: L.A., born in 1972, and G.Ch., born in 1972.
The defendants entered Georgia from one of the European countries through Tbilisi Airport.
Law enforcement officers seized narcotics from a small bag belonging to L.A. at Tbilisi International Airport, and 336 pills of the narcotic drug "Subutex" were seized from G.Ch., which the accused brought into Georgia with the method of “body packing”.