• პოლიციამ განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო და დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო ტარების ბრალდებით, 1967 წელს დაბადებული წარსულში ნასამართლევი რ.ლ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 11 მაისს, ახმეტის მუნიციპალიტეტში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე
ჯ.კ.-მ სანადირო თოფიდან გასროლით ფეხის არეში დაჭრა რ.ლ., რის შემდგომაც ბრალდებულმა რ.ლ.-მ ცეცხლსასროლი იარაღით სასიკვდილო დაზიანება მიაყენა ჯ.კ.-ს.
ბრალდებული რ.ლ. კლინიკაშია გადაყვანილი, სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდება, ხოლო ჯ.კ. შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.

• Police solved premeditated murder case as a result of immediate police activitie...
As a result of operational measures and investigative actions, officers of the Investigation and Detectives Division of Kakheti Police Department under the Ministry of Internal Affairs arrested R.L., born in 1967, with previous conviction, on charges of premeditated murder and illegal possession of a firearm.
The committed crime envisions up to 15 years in prison.
The investigation established that on May 11 of the current year, in Akhmeta Municipality, due to a mutual dispute, J.K. shot R.L. in the leg with a hunting rifle, after which the accused R.L. fatally wounded J.K. with a firearm.
The accused R.L. was taken to the clinic, where he is receiving appropriate treatment, while J.K. died at the scene.