• პოლიციამ გურიაში გაუპატიურების ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიისა და იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი 1998 წელს დაბადებული ფ.ც. გაუპატიურების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, გურიაში, 2011 წელს დაბადებული მ.კ. ძალის გამოყენებით გააუპატიურა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა ფ.ც. ბრალდებულის სახით დააკავეს.

As a result of joint operational-search measures and investigative actions, officers of Guria and Imereti Police Departments under the Ministry of Internal Affairs, arrested F.C., born in 1998, who was under probation, on charges of rape.
The investigation established that the accused person, born in Guria in 2011, raped M.K. by using force and fled the scene.
As a result of the operational-search measures and investigative actions, law enforcement officers arrested F.C. as a defendant.
The investigation into the incident is underway under Article 137, part IV of the Criminal Code of Georgia.