• პოლიციამ ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზ...
პოლიციამ ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ორი პირი: 1998 წელს დაბადებული გ.ო. და 1994 წელს დაბადებული ე.ი. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 25 ივნისს, ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის სოფელ კაბალაში, აგრარული ბაზრის ტერიტორიაზე, ამავე ბაზარში ერთ-ერთი მაღაზიის მფლობელი - 1975 წელს დაბადებული ფ.ა. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით მოკლეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
დაჭრილი მამაკაცი სამედიცინო დაწესებულებაში მიყვანამდე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გ.ო და ე.ი. ცხელ კვალზე, ბრალდებულების სახით დააკავეს.

• Police solve the case of premeditated murder in Lagodekhi municipality - 2 peopl...
As a result of immediate operative-search and investigative actions conducted by Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, two individuals - G.O., born in 1998, and E.I., born in 1994, were arrested on the charges of premeditated murder.
The investigation established that on June 25 of the current year, in the village of Kabali, Lagodekhi municipality, on the territory of the agricultural market, the accused person shot and killed F.A., born in 1975 - the owner of one of the shops located on the territory of the market, with a firearm and fled the scene.
The wounded man died before being transferred to a medical facility.
As a result of the operational-search measures and investigative actions carried out by law enforcement officers, G.O. and E.I. were arrested as defendants.