• პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის მოქალაქე დააკავა - ამოღებულია გა...
პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის მოქალაქე დააკავა - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და უკანონო რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით, პაკისტანის მოქალაქე - 2003 წელს დაბადებული მ.უ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, ასევე, მის მიერ მითითებული ადგილებიდან, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით განთავსებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით - 44 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალებები „მეთადონი" და „ალფა-პვპ" ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 260-ე კვარტა მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of Didube-Chughureti Police Main Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, arrested a Pakistani citizen - M.U., born in 2003 on charges of illegal purchase and storage of a particularly large amount of drugs and facilitation of their illegal sale.
During the personal search of the detainee, law enforcement officers also seized a particularly large amount of drugs - 44 packages of "Methadone" and "Alpha-PVP" - from the places indicated by him, which were placed for the purpose of further sale.
The investigation is in progress under Article 260, Part III, Subparagraph “A” and Article 260, Part VI, Subparagraph “A” of the Criminal Code of Georgia.