• პოლიციამ ნარკორეალიზაციის ბრალდებით უცხო ქვეყნის მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოტიკული საშუალება მარიხუანას უკანონო რეალიზაციის ბრალდებით, იორდანიის მოქალაქე - 2000 წელს დაბადებული მ.დ. დააკავეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა მოსამართლის განჩინების საფუძველზე არაერთი ფარული საგამოძიებო მოქმედება ჩაატარეს, რითაც დადგინდა, რომ უცხო ქვეყნის მოქალაქე მ.დ. ნარკოტიკულ საშუალებას სისტემატურად ყიდდა. პოლიციამ ბრალდებულისგან რამდენჯერმე განახორციელა ნარკოტიკული საშუალების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალება მარიხუანას უკანონო რეალიზაციის ფაქტზე, სისხლის სამართლის კოდექსის 273-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილით და 260-ე ტერცია მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of the Main Division for Combating Illicit Drug Trafficking under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested a Jordanian citizen - M.D., born in 2000, on charges of illegal trafficking of the narcotic drug marijuana.
Based on the Court decision, officers of the Ministry of Internal Affairs conducted a number of undercover investigative actions, which established that foreign citizen M.D. was systematically selling narcotic drugs. The police carried out several undercover purchases of narcotic drugs from the accused person and secretly recorded the aforementioned process.
An investigation into the illegal sale of the narcotic drug marijuana is in progress under Article 273, Part II, and Article 260, Part I, of the Criminal Code of Georgia.