• პოლიციამ ნარკოტიკული საშუალებების რეალიზაციის ფაქტი აღკვეთა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მარიხუანის უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების მომზადების ბრალდებით, 1990 წელს დაბადებული შ.ნ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებულის პირადი და ავტომობილის ჩხრეკისას, 23 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება მარიხუანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული შემდგომში გასაღების მიზნით, ნარკოტიკულ საშუალებას სხვადასხვა ადგილზე ათავსებდა, ფოტოებს უღებდა, შემდეგ კი შესაბამისი აღნიშვნებითა და კოორდინატებით, ნარკოტიკული საშუალების შეძენით დაინტერესებულ პირებს უგზავნიდა.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის მიერ მითითებული ლოკაციიდან 6 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკი ამოიღეს. პოლიციის მიერ ნივთმტკიცებად, ასევე, ამოღებულია ელექტრო სასწორი.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 18-260-ე ტერცია და 273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police foiled the fact of Drug Trafficking
As a result of operational measures and investigative actions, officers of the Main Division for Combating Illicit Drug Trafficking of the Central Criminal Police Department under the Ministry of Internal Affairs arrested Sh.N., born in 1990, on charges of illegal purchase, storage and preparation for sale of marijuana.
During the personal search of the detainee and search activities held in his vehicle, law enforcement officers seized 23 packages of marijuana as evidence.
The investigation established that the accused person, for further realization of drugs, placed marijuana in various places, took photos, and then sent it to persons interested in the purchase with the appropriate markings and coordinates.
Law enforcement officers seized 6 packages of drugs from the location indicated by the detainee. The police also seized an electric scale as evidence.
The investigation is in progress under Articles 18-260 (3) and 273 (1) of the Criminal Code of Georgia.