• პოლიციამ ოჯახში ძალადობისა და დამცავი ორდერით გათვალისწინებული ვალდებულების შეუს...
პოლიციამ ოჯახში ძალადობისა და დამცავი ორდერით გათვალისწინებული ვალდებულების შეუსრულებლობის ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ქობულეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ოჯახში ძალადობისა და დამცავი ორდერით გათვალისწინებული ვალდებულების შეუსრულებლობის ბრალდებით, 1972 წელს დაბადებული ე.კ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა დაარღვია სასამართლოს მიერ, მის მიმართ გამოცემული დამცავი ორდერით გათვალისწინებული ვალდებულება-კომუნიკაცია დაამყარა ყოფილ მეუღლესთან და მას ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა.

• Police Arrested 1 Person on Charges of Domestic Violence and Failure to Fulfill ...
Police Arrested 1 Person on Charges of Domestic Violence and Failure to Fulfill Obligations Under the Protective Order
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Kobuleti Police Division under Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested E.K., born in 1972, on charges of domestic violence and failure to fulfill obligations under the protective order.
The committed crime envisions up to 2 years of imprisonment.
The investigation established that the defendant violated the obligation under the protective order issued by the court - established communication with his former spouse and physically assaulted her.