• პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 11 პირი დააკავა - ამოღ...
პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 11 პირი დააკავა - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის, თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის, შიდა ქართლის, ქვემო ქართლისა და აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 11 პირი დააკავეს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებისა და ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის, რეალიზაციის ხელშეწყობის, რეალიზაციის მცდელობის, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო კულტივირებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დაკავებულები არიან: 1996 წელს დაბადებული ა.ვ., 2004 წელს დაბადებული ვ.დ., 1988 წელს დაბადებული გ.ო., 2000 წელს დაბადებული ლ.მ., უკრაინის მოქალაქე 1978 წელს დაბადებული ვ.ხ., წარსულში ნასამართლევები: 2004 წელს დაბადებული გ.დ., 1989 წელს დაბადებული გ.მ., 1976 წელს დაბადებული დ.მ., 1978 წელს დაბადებული ო.ძ., 1989 წელს დაბადებული ა.ს. და 1970 წელს დაბადებული ლ.გ.
დანაშაულები 20-წალამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, ასევე, საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ განთავსებული ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი“, „ალფა პვპ“, „მეთადონი“, „კლეფედრონი“, „მდმა“ „მარიხუანა“, და 122 ძირი მცენარე "კანაფი".
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ, ასევე, ამოღებულია ცეცხლსასროლი იარაღი და ნარკოტიკული საშუალების კულტივირებისთვის საჭირო მასალები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 260-ე კვარტა, 19-260-ე ტერცია, 265-ე პრიმა და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police arrested 11 people on drug charges in Tbilisi and regions – an especially...
Police arrested 11 people on drug charges in Tbilisi and regions – an especially large amount of various types of drugs was seized
Officers of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, Tbilisi Police Department, Shida Kartli, Kvemo Kartli and Adjara Police Departments, as a result of operational measures and investigative actions carried out at different times, arrested 11 people on drug-related charges.
The following persons have been arrested on charges of illegal acquisition and storage of especially large amount of narcotic drugs and psychotropic substances, facilitation of sale, attempted sale, illegal cultivation of a plant containing narcotic drugs in a particularly large amount, and illegal acquisition and storage of firearms: A.V., born in 1996, V.D., born in 2004, G.O., born in 1988, L.M., born in 2000, Ukrainian citizen V.Kh., born in 1978, with previous convictions: G.D., born in 2004, G.M., born in 1989, D.M., born in 1976, O.Dz., born in 1978, A.S., born in 1989. and L.G., born in 1970
The committed crimes envision up to 20 years in prison.
As a result of the personal search the defendants, and search activities held in residential homes, as well as during the investigative experiment, law enforcement officers seized the following drugs for sale from the locations indicated by them: "Heroin", "Alpha PVP", "Methadone", "Clephedrone", "MDMA", "Marijuana", and 122 cannabis plants.
As a result of the investigative actions, the police also seized firearms and materials necessary for the cultivation of narcotic drugs.
The investigation is underway under Articles 260, 260 (4), 19-260 (3), 265 Prima and 236 of the Criminal Code of Georgia.