• პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 16 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის, თბილისის, აჭარის, ქვემო ქართლისა და იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 16 პირი დააკავეს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების, უკანონო შეძენა-შენახვის, უკანონო რეალიზაციის, რეალიზაციის მცდელობის, რეალიზაციის ხელშეწყობის, ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო კულტივირებისა და ნარკოტიკული საშუალების ექიმის დანიშნულების გარეშე უკანონო მოხმარების ფაქტებზე დაკავებულები არიან: 1984 წელს დაბადებული ა.გ., 2001 წელს დაბადებული ი.გ., 2004 წელს დაბადებული გ.ღ., 1987 წელს დაბადებული ს.კ., წარსულში ნასამართლევი პირები: 1995 წელს დაბადებული ი.ო., 2006 წელს დაბადებული ნ.ქ., 1974 წელს დაბადებული ზ.ჯ., 1984 წელს დაბადებული მ.ქ., 1989 წელს დაბადებული გ.ჩ. და უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 2002 წელს დაბადებული ა.კ., 1970 წელს დაბადებული ა.ა., 1995 წელს დაბადებული პ.კ., 1987 წელს დაბადებული ი.პ., 1993 წელს დაბადებული ო.ბ., 1994 წელს დაბადებული ჰ.ჯ., 1993 წელს დაბადებული ა.კ.
პოლიციამ მოსამართლის განჩინების საფუძველზე განახორციელა ნარკოტიკების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, ასევე, ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის კულტივირებისთვის მოწყობილი სპეციალური სათბურიდან და საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ განთავსებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის: „მეტამფეტამინი“, „კოკაინი“, „ბუპრენორფინი“, „კლეფერდრონი“, „მეთადონი“, „ალფა პვპ“, „მარიხუანა“ და „მცენარე „კანაფი“.
პოლიციის მიერ ნივთმტკიცებად, ამოღებულია უკანონოდ გაყიდული ნარკოტიკი, ნარკოტიკული საშუალებების დაფასოებისთვის და კულტივირებისთვის საჭირო მასალები და თანხა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 260-ე ტერცია, 19-260-ე ტერცია, 260-ე კვარტა, 261-ე, 265 პრიმა და 273-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police arrested 16 people on drug-related charges in Tbilisi and regions of the ...
Officers of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, Tbilisi, Adjara, Kvemo Kartli and Imereti Police Departments, as a result of operational measures and investigative actions conducted at various times, arrested 16 individuals on charges of drug-related crimes.
The following persons have been detained for the facts of possession of a particularly large amount of narcotic drugs, illegal purchase and storage, illegal sale, attempted sale, facilitation of sale, illegal cultivation of a plant containing narcotic drugs, and illegal use of narcotic drugs without a doctor's prescription: A.G., born in 1984, I.G., born in 2001, G.Gh., born in 2004, S.K., born in 1987, and previously convicted persons: I.O., born in 1995, N.Q., born in 2006, Z.J., born in 1974, M.Q., born in 1984, G.Ch., born in 1989. and foreign citizens: A.K. born in 2002, A.A. born in 1970, P.K. born in 1995, I.P. born in 1987, O.B. born in 1993, H.J. born in 1994, A.K. born in 1993
On the basis of the Court decision, the police carried out an undercover purchase of drugs and secretly recorded the aforementioned process.
As a result of the personal search and search activities held in their residential homes, as well as from a special greenhouse set up for the cultivation of plants containing narcotic substances and during the investigative experiment, law enforcement officers seized a particularly large amount of narcotic substances intended for sale, including: "Methamphetamine", "Cocaine", "Buprenorphine", "Clepherdrone", "Methadone", "Alpha PVP", "Marijuana" and "Cannabis plant".
The police seized as evidence the illegally sold narcotic substances, materials necessary for packaging and cultivation of narcotic substances, and cash.