• პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა...
პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 11 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის, საპატრულო პოლიციის, იმერეთისა და რაჭა-ლეჩხუმის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ერთი კვირის განმავლობაში ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღეს. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დაკავებულია 11 პირი.
ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების და ასევე, საქართველოს საბაჟო საზღვარზე ცეცხლსასროლი იარაღის წესის დარღვევით გადმოტანის ფაქტებზე დაკავებული არიან: 1994 წელს დაბადებული ლ.ჭ., 1999 წელს დაბადებული დ.ძ., 1978 წელს დაბადებული გ.ჩ., 1987 წელს დაბადებული კ.გ., თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე 1988 წელს დაბადებული ბ.ქ. და წარსულში ნასამართლევი პირები: 1989 წელს დაბადებული თ.მ., 1984 წელს დაბადებული ა.ს., 1961 წელს დაბადებული მ.მ., 1976 წელს დაბადებული გ.მ., 1981 წელს დაბადებული ზ.ქ., და 1970 წელს დაბადებული რ.მ.
დანაშაულები 8 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლების, ავტომანქანების და საკარმიდამო ეზოს ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღი, საბრძოლო მასალა, პისტოლეტები, რევოლვერები, სანადირო თოფი, მჭიდები, ვაზნები და ასევე, ნარკოტიკული საშუალებები ამოიღეს.

• Police Seized Illegal Firearms And Ammunition In Tbilisi and Regions of the Coun...
Police Seized Illegal Firearms And Ammunition In Tbilisi and Regions of the Country - 11 Persons Arrested
Employees of the Tbilisi Police Department, Central Criminal Police Department, Patrol Police Department, Imereti and Racha-Lechkhumi Police Departments of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions carried out over the course of a week, seized illegal firearms and ammunition. Based on a judge's ruling 11 people have been arrested.
For the illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition, as well as for the illegal transfer of firearms across the Georgian customs border, following persons have been arrested: L.Ch., born in 1994, D.Dz., born in 1999, G.Ch., born in 1978, K.G., born in 1987, citizen of the Republic of Turkey B.K., born in 1988. Persons convicted in the past: T.M. born in 1989, A.S. born in 1984, M.M. born in 1961, G.M. born in 1976, Z.K. born in 1981, and R.M. born in 1970, have also been arrested.
Crimes committed envision imprisonments up to 8 years.
As a result of searches of the detainees' personal, residential homes, vehicles, and homestead yards, law enforcement officers seized various types of firearms, ammunition, pistols, revolvers, a hunting rifle, magazines, cartridges, and narcotics.