• პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა...
პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 6 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის, შიდა ქართლის, სამეგრელო-ზემო სვანეთისა და იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ბოლო პერიოდში ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღეს - დაკავებულია 6 პირი.
დანაშაულები 11 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე დაკავებული არიან: 1960 წელს დაბადებული ა.გ., 1982 წელს დაბადებული გ.გ., 1999 წელს დაბადებული ლ.გ. და წარსულში ნასამართლევი პირები -1987 წელს დაბადებული ზ.ქ., 1978 წელს დაბადებული გ.დ. და 1994 წელს დაბადებული ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ი.ა.
სამართალდამცველებმა დაკავებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლების და საკარმიდამო ეზოს ჩხრეკის შედეგად ნივთმტკიცებად სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღი, საბრძოლო მასალა, პისტოლეტები, რევოლვერები, სანადირო თოფი, მჭიდები, ვაზნები და ასევე, ნარკოტიკული საშუალებები ამოიღეს.

The employees of Tbilisi, Central Criminal Police, Shida Kartli, Samegrelo-Zemo Svaneti and Imereti Police Departments of the Ministry of Internal Affairs, as a result of recent operational measures and investigative actions, seized illegal firearms and ammunition - 6 persons have been arrested.
The committed crimes envision up to 11 years of imprisonment.
The following persons have been arrested for the illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition: A.G., born in 1960, G.G., born in 1982, L.G., born in 1999, and previously convicted persons - Z.K., born in 1987, G.D., born in 1978, and I.A., born in 1994 who is currently on probation.
Law enforcement officers conducted personal searches of the detainees, as well as their residential places and surrounding areas and seized various types of firearms, ammunition, pistols, revolvers, hunting rifles, grips, cartridges, as well as narcotics as evidence. The investigation is in progress under Articles 236, 260 and 265 of the Criminal Code of Georgia.