• პოლიციამ თბილისში ბინის გაქურდვის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად წარსულში ნასამართლევი 1988 წელს დაბადებული მ.ჯ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, ირანის ისლამური რესპუბლიკის მოქალაქის 1985 წელს დაბადებული ს.მ.-ს ბინაში ქურდობის მიზნით უკანონოდ შეაღწია, საიდანაც სხვადასხვა ძვირადღირებული ნივთი, ასევე, 13 000 აშშ დოლარს მოიპარა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველების მიერ ნივთმტკიცებად ამოღებულია ნაქურდალი ნივთები, თანხის ნაწილი, საკეტის გამღები ინსტრუმენტი - ე.წ. "ატმეჩკა" და ​ სხვადასხვა ხელსაწყო.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა" და მესამე ნაწილის „გ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of Vake-Saburtalo Police Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs arrested previously convicted M.J., born in 1988, for theft.
The investigation established that the accused person illegally entered the apartment of S.M., born in 1985, a citizen of the Islamic Republic of Iran, in Tbilisi, for the purpose of theft and stole various expensive items, as well as 13,000 US dollars, and left the scene.
Law enforcement officers seized the stolen items, half of the stolen cash, a lockpicking tool - the so-called "Atmichka" and other appliances as evidence.
The investigation is in progress under Article 177, Part II, Subparagraph "a" and Part III, Subparagraph "c" of the Criminal Code of Georgia.