• პოლიციამ თბილისში ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით ერთი პირი დააკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით 1992 წელს დაბადებული ბ.ა. დააკავეს.
დანაშაული 9-დან 13 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ბ.ა.-მ ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ზურგის არეში ცივი იარაღით ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანება მიაყენა 1966 წელს დაბადებულ თ.ა.-ს.
სამართალდამცველებმა ბ.ა. ცხელ კვალზე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 117-ე მუხლის მე-3 ნაწილის “ე” ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police arrested one person in Tbilisi on charges of inflicting grievous bodily i...
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Vake-Saburtalo Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested B.A., born in 1992, on charges of inflicting grievous bodily injury on purpose.
The committed crime envisions from 9 to 13 years of imprisonment.
The investigation established that the accused B.A., on the basis of a mutual dispute, inflicted grievous bodily harm on purpose to T.A., born in 1966, with a cold steel in the back area.
Law enforcement officers arrested B.A. as a result of immediate activities. The police seized the weapon used to commit the crime - a knife - as evidence.
The investigation is underway under Article 11-117, Part III, Subparagraph “e” of the Criminal Code of Georgia.