• პოლიციამ თბილისში ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების ბრალდებით 1 პირ...
პოლიციამ თბილისში ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების ბრალდებით 1 პირი ცხელ კვალზე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი 1979 წელს დაბადებული გ.ბ. ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე დაწყებული დაპირისპირებისას, 1989 წელს დაბადებული ა.ა. ცეცხლსასროლი იარაღის გამოყენებით ქვედა კიდურების არეში დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაშავებული სამედიცინო დაწესებულებაში მოათავსეს.
სამართალდამცველებმა ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებულის სახით გ.ბ. რამდენიმე საათში დააკავეს.

• Police in Tbilisi Arrested 1 Person for inflicting Less Serious Damage to Health...
As a result of immediate operative-search measures and investigative actions conducted, officers of Isani-Samgori Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, arrested previously convicted G.B., born in 1979, for inflicting Less Serious Damage to Health on Purpose.
The investigation established that during a confrontation that started on the basis of a mutual dispute, the accused wounded A.A., born in 1989, in the lower limbs with a firearm and fled the scene. The injured person was placed in a medical facility.
As a result of immediate investigative actions, law enforcement officers arrested G.B. as the accused person within a few hours.