• პოლიციამ თბილისში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო - დაკავებულია 4 პ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს და დეტექტივების (ოპერატიული) მთავარი სამმართველოს, ვაკე-საბურთალოს, ისანი-სამგორის და ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 4 პირი დააკავეს.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, გასაღების მომზადებისა და გასაღების მცდელობის ბრალდებით დაკავებული არიან: 1998 წელს დაბადებული თ.ე., 2007 წელს დაბადებული, ბელორუსის მოქალაქე გ.ა. და წარსულში ნასამართლევი კიდევ ორი პირი - 2003 წელს დაბადებული თ.ჭ. და 1984 წელს დაბადებული კ.თ.
დანაშაულები 20-წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ასევე, საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან, სარეალიზაციოდ განთავსებული სხვადასხვა სახის განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის: „ალფა პვპ“, „ამფეტამინი“და „მეთადონი“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 19-260-ე ტერცია,18-260-ე ტერცია და 273-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police seized drugs in large quantities in Tbilisi - 4 people arrested
Officers of the Main Investigation Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs and the Detectives (Operational) Main Division, Vake-Saburtalo, Isani-Samgori and Old Tbilisi Police Main Divisions, as a result of operational measures and investigative actions carried out at different times, arrested 4 people on charges of drug-related crimes.
The following persons are detained on charges of illegal purchase and storage of large and especially large quantities of narcotic drugs: T.E., born in 1998, Belarusian citizen G.A., born in 2007, and two more previously convicted persons - T.Ch., born in 2003, and K.T., born in 1984.
The committed crimes envision up to 20 years in prison.
During the personal search of the detainees and search activities held in their residential homes, as well as during the investigative experiment, law enforcement officers seized various types of drugs for sale, including "Alpha PVP", "Amphetamine" and "Methadone", as evidence.
The investigation is in progress under Articles 260, 19-260 (3), 18-260 (3) and 273 of the Criminal Code of Georgia.