• პოლიციამ თბილისში გაუპატიურების ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი, 1999 წელს დაბადებული დ.ხ. გაუპატიურების ბრალდებით დააკავეს.
დანაშაული 8 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, თბილისში, უცხო ქვეყნის მოქალაქის, 1997 წელს დაბადებული ა.ბ.-ს მიმართ ფიზიკურად იძალადა და ძალადობის გამოყენებით მასთან სქესობრივი კავშირი დაამყარა, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
მიღებული დაზიანებებით ა.ბ. საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება გაეწია.
ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა დ.ხ. ბრალდებულის სახით დააკავეს.

• Police arrested 1 person in Tbilisi on rape charges
As a result of operational-search measures and investigative actions, officers of Old Tbilisi Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the conducted operational-search measures and investigative actions, arrested previously convicted and currently on probation - D.Kh., born in 1999, on charges of rape.
The committed crime envisions up to 8 years of imprisonment.
The investigation established that the accused person physically assaulted and had sexual intercourse by using force with A.B., a foreign citizen, born in 1997, in Tbilisi, after which he fled the scene.
The injured woman A.B. was taken to the hospital, where she was provided with appropriate medical assistance.
As a result of the conducted operational-search measures and investigative actions, law enforcement officers arrested D.Kh. as a defendant.