• პოლიციამ თბილისში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1985 წელს დაბადებული ზ.ჰ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
დანაშაული 4-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 1 ივლისს, თბილისში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1982 წელს დაბადებული რ.ა. ცივი იარაღის გამოყენებით გულ-მკერდის არეში დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცი სამედიცინო დაწესებულებაშია მოთავსებული.
სამართალდამცველებმა, ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, ზ.ჰ. მომხდარიდან მალევე - ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.

As a result of immediate operational measures and investigative actions, officers of Vake-Saburtalo Police Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs arrested Z.H., born in 1985, on charges inflicting grave injuries to health on purpose.
The committed crime envisions from 4 to 7 years of imprisonment.
The investigation established that on July 1 of the current year, in Tbilisi, on the basis of conflict, the accused person stabbed R.A., born in 1982, in the chest with a cold steel and fled the scene.
The wounded person is being treated in the medical facility.
As a result of operational measures, law enforcement officers arrested Z.H. shortly after the incident – as a result of immediate activities.
The investigation is in progress under Article 117 of the Criminal Code of Georgia, which refers to inflicting grave injuries to health on purpose